Як колір впливає на стан людини

Кольоротерапія — наука про те, як колір впливає на стан людини. Пропоную ближче познайомитися з основними кольорами та дізнатися про те, як за допомогою кольорів можна корегувати свій стан.

Червоний колір

червоний колір
червоний колір

У слов’янських народів колір сонця та вогню, що оберігає від злих сил. Він створює відчуття тепла, радості, свята, активує почуття та емоції.

Колір гарячого полум’я та червоної крові. Він цілком захоплює увагу. Це колір достатку, червоних маків та троянд, соковитого кавуна, гранату та стиглих ягід. Червоний колір, колір дій – вираз життєвої сили та збудження.

Атрибут Марса та Бога війни. Це сильне джерело енергії. Уособлює любов, ненависть і пристрасть. Йому властива максимальність у прояві почуттів. Гнів до люті та любов до божевілля. Насичений червоний уособлює активний чоловічий початок. У світлих рожевих відтінках стає романтичним, жіночним та чуттєвим.

Існує маса відтінків червоного від гарячих червоних до холодних пурпурових та рожевих. Залежно від того, який відтінок додано — жовтий або синій.

Це найбільш виразний та яскравий колір. Він активно впливає весь організм. Відповідає за першу енергетичну чакру. Тобто є основою, Муладхара – коренева чакра в області хрестця, яка пов’язана з кістковою системою людини і там, де ми найбільше стикаємося із зовнішнім світом.

Цей колір здатен підвищувати тиск і температуру тіла, покращувати динамічність та активність. Червоний важко не помітити. Червоний в інтер’єрі слід використовувати продумано.

Якщо ви хочете, щоб на вас звернули увагу — надягніть вбрання червоного кольору або підберіть відповідний тон червоної помади.

Помаранчевий колір

помаранчовий колір
помаранчовий колір

Помаранчевий – змішання жовтого та червоного кольорів. Помаранчевий створює відчуття радості, благополуччя та веселощів. Стимулює імунну систему, дозволяє вийти з депресії та апатії. Посилює апетит. Це колір задоволення та сексуальності. Він відповідає за товариськість і статевий потяг. Помаранчевий підвищує життєву активність і допомагає позбутися страхів. Відповідає другій чакрі – свадхістані, яка розташована внизу живота, та в області статевих органів.

Отримання насолоди через спілкування з іншими людьми також через секс і хобі. Налагодити стосунки з іншими людьми, особисте життя, знайти улюблену справу та хобі.

Це дуже смачний колір: помаранчеві апельсини, мандарини, хурма, абрикоси, морква та гарбуз. Помаранчевий бадьорить, привертає увагу і тішить. Але надлишок помаранчевого може дратувати. На сході помаранчевий колір одягу зустрічається дуже часто. У Тибеті, Монголії, Індокитаю він у великій пошані. Помаранчевий колір люблять активні та цілеспрямовані люди.

Приглушені відтінки – теракотові, персикові надають комфорту та затишку. Вважається за колір творчості. Він пряний та екзотичний. Створює відчуття радісного збудження та надихає на заняття творчістю.

Жовтий колір

жовтий колір
жовтий колір

Жовтий – це колір сонця, тому радує, вселяє надію та оптимізм. У природі жовтий поширений.
В жовтого багато відтінків — від яскраво жовтого до холодного лимонного. У його відтінки пофарбовані осіннє листя та комахи, це колір багатьох квітів та фруктів: соняшник та кукурудза, лимони та банани, стигла пшениця. Жовтий — колір радості, багатства, гостинності та достатку. Це також колір золота, він благородний та священний в багатьох релігіях.

Пропоную протягом дня фотографувати предмети жовтого кольору. Адже жовтий має властивість піднімати рівень енергії, активізує роботу мозку. Жовтий асоціюють із оптимізмом. Цей колір вивільняє життєдайні сили організму —  усуває смуток та гасить депресію. Надає потужне комплексне вплив на тіло. Тонізує та очищує, гармонізує енергетику, стимулює нервову систему, активізує діяльність мозку та сприяє концентрації уваги.
Жовтий відповідає Маніпурі, яка розташована в області сонячного сплетіння.

Відображає фінансову сторону людини, владу та вольові якості. Це дуже чистий колір. Це колір пошани та шляхетності, радості та тепла, свободи та розкутості.

Зелений колір

зелений колір
зелений колір

Продовжимо занурення у кольоротерапію, науку, яка досліджує, як колір впливає на стан людини. Зелений — переважаючий колір планети, колір гармонії та життя, який походить від злиття двох початків – жовтого та синього. Зелений асоціюють із молодістю свіжістю та зростанням.

Ніжні салатові, соковиті та яскраві кольори листя та трави, спокійні кольори хвої та моху. Рослинне життя пов’язане з весняним відродженням природи, з воскресінням.

Зелений життєстверджуючий, спокійний і стабільний, врівноважений та оптимістичний, свіжий та зцілюючий. Він матеріальний і діє заспокійливо, але може викликати і негативні, апатичні почуття – «болото», «туга зелена».

Зелений приносить спокій і умиротворення, має снодійну дію. Цей колір комфортний для ока. Він зміцнює нервову систему, нормалізує тиск, частоту пульсу. Сприяє концентрації уваги та працездатності.

Відповідає Анахаті, яка розташована в  області серця та вілочкової залози. Це чакра, яка пов’язана з почуттям любові до Всесвіту та навколишнього світу, проявом  творчості у різних формах.

Блакитний колір

блакитний колір
блакитний колір

Блакитний колір викликає відчуття простору, прохолоди, далі та чистоти. Це колір, який символізує стихію води, повітря, неба, умиротворення, розуму та чистоти. Блакитний нейтралізує негативну енергію.

Символізує п’яту чакру, яка відповідає за спілкування та творчий розвиток. Вишуддха розташована в області горла та відповідає за комунікацію, самовираження, спілкування, виступи на публіці.

Колір морської хвилі народжується від злиття блакитного і зеленого і має розслаблюючу, заспокійливу дію.

Синій колір

синій колір
Синій колір

Магічний синій притягує, як синь небес, глибина моря чи далечінь гір. Асоціюється з вірністю, надійністю та честю. Королівський синій або індиго має особливу велич і глибину кольору. Синій символізує шосту чакру, яка відповідає за увагу та інтуїцію.

Темний синій — колір ночі, сну та магії. Синій активізує розумові процеси, розслаблює тіло та психіку. Синій можна використовувати як анальгетик. Його застостовують як лікувальний при мігрені, астмі та алергії. Споглядання синього концентрує та заспокоює, заряджає енергією.

Відповідає шостій чакрі Аджні, її ще називають третім оком. Повязана з концентрацією уваги, інтуїцією, магією.

Фіолетовий колір

фіолетовий колір
фіолетовий колір

Змішання червоного та синього.

Уособлює собою вищий розум і зв’язок із Всесвітом. Відповідає за інтуїцію та осяяння. Назва кольору французького походження походить від квітки фіалки. Є різні відтінки фіолетового — лавандовий, бузковий, баклажанний, пурпурний, сливовий.

Бузковий та лавандовий сприймаються як приємні та красиві кольори. У світло-фіолетовому є щось таємниче, містичне та романтичне. Давні називали фіолетовий кольором печалі, ностальгії.

Дизайнери радять використовувати фіолетовий обережно, так як він може навіяти тугу та сумні думки. Фіолетовий це сила та м’якість, злиття тіла та духу. Цей колір відповідає за збереження балансу, зміцнює імунітет.

Відповідає за зв’язок із Всесвітом, чакра Сахасрара, яка розташована в  тіменній зоні. Вона блокується, якщо людина концентруєтеся на матеріальному. Прокачується на просторі та на природі.

Фіолетовий керує духовним потенціалом. У надлишку зменшує здатність раціонально мислити, викликає роздратування. Чим вище рівень духовного розвитку людини, тим більше енергій в цій чакрі.

Веселка колорів

Веселка кольорів
Ось ми з вами і пробіглися різнобарвною веселкою, дізнались, як колір впливає на стан людини, трохи прокачали енергетичні центри, фокусуючи увагу на певних кольорах. Думаю, вам було цікаво стежити за тим, як змінювався ваш настрій та активність, залежно від того, з яким кольором ви взаємодіяли.

веселка
веселка

Також допомагає прокачати енергію в чакрах заняття йогою, творчістю та духовний розвиток. Кольорова терапія  використовується понад тисячу років.

Отже, підведемо підсумок того, як колір впливає на стан людини: Червоний — зігріваючий, здатний підбадьорити, структурувати думки. Лікує анемію та насичує енергією. Помаранчевий впливає на роботу нирок, сечо-статеву функцію, корисний при безплідді Жовтий – відповідає за сила та наполегливість. Зелений – символізує життя, оптимізм серця, йому притамання легка тонізуюча дія Блакитний – відповідає за розумові процеси, розслаблює тіло та психіку, зменшує запалення, заспокоює біль. Синій – відповідає за органи дихання та зору. Корисний при мігрені, опіках, заспокоює дихання. Фіолетовий —  сила тіла та духу. Корисний при внутрішніх запаленнях. Відповідає за збереження балансу та імунітет.
Будьте здорові та активні! Вносіть яскраві барви в кожний день.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *